+38 067 942 75 16
+38 067 966 20 30
Працюємо з 8:00 до 17:00

Пошук



Кільця стопорні

Для стабільного функціонування механізмів на високих оборотах важливо забезпечити надійну фіксацію вузлів – найменше усунення може призвести до серйозних поломок. Найпростіше зафіксувати пристрій за допомогою стопорного кільця – проміжного монтажного елемента, що передає момент, що крутить, від електродвигуна до робочих органів. Фіксуючі кільця знаходять застосування у різноманітних сферах діяльності – промисловому та транспортному машинобудуванні, нафтогазовій індустрії, автосервісі, електромонтажних та ремонтних роботах тощо.

Стопорні кільця

Типове стопорне кільце є метричним фіксуючим елементом у вигляді плоскої або округлої розімкнутої пружинної конструкції. Велика частина стопорних кілець має прямокутний переріз і виробляється зі стрічки або листової пружинної сталі, для підвищення стійкості до тертя та перегріву заготовки піддають термічного загартування; для захисту від агресивних середовищ на контактні поверхні деталі наносяться антикорозійні покриття – оцинкування, оксидування, кадмування, фосфатування.

Вироби прямокутного перерізу полегшують жорстку фіксацію і обходяться дешевше, але на практиці частіше застосовуються круглі дротяні кільця, що виграють за рахунок високої зносостійкості та рівномірного натягу. Залежно від сфери застосування стопорні кільця розміри мають різні, але фіксовані; Метод монтажу залежить від типорозміру.

У великих кілець є монтажні отвори фіксованого розміру під плоскогубці; малі кільця без отворів встановлюються та знімаються викруткою. За типом профілю та матеріалом виготовлення виділяють чотири основні різновиди фіксуючих кілець для пристроїв кочення:

  • плоські упорні пружинні кільця;
  • дротяні кільця круглого та овального перерізу
  • фіксуючі кільця з гніздами;
  • упорні кільця з лапками для кріплення.

За місцем кріплення розрізняють кільця, що фіксують, двох типів: внутрішні призначені для фіксації деталей на циліндричних елементах, зовнішні - для монтажу в отворі. Для складання та ремонту складних агрегатів зручно мати під рукою набір стопорних кілець різних розмірів; типорозміри кріпильних елементів визначаються відповідно до номенклатури ГОСТ та DIN.

Купити стопорні кільця в Україні

Магазин кріпильних деталей «Промдім» пропонує купити стопорне кільце оптом та в роздріб у широкому асортименті з доставкою у всі регіони. У нас можна купити кільця стопорні в Україні з повним комплектом технічної документації, включаючи сертифікат якості та гарантійне свідоцтво. Номенклатурний ряд виробів українського та зарубіжного виробництва представлений у каталозі на сайті; розмірна лінійка охоплює всі доступні типорозміри – від 4 до 360 мм.

Стопорне кільце зовнішнє

Зовнішні кільця стопорні призначені для фіксації деталей округлої форми, які при обертанні не переміщуються щодо поздовжньої осі. Оскільки стопорне кільце зовнішнє працює на розширення, для встановлення або зняття використовують EX-знімач, у яких губки при натисканні розсуваються і розтягують пружину.

За конструктивним виконанням розрізняють два види зовнішніх кілець; зокрема, концентричне кільце зовнішнє характеризується рівномірною шириною поверхні. Ексцентричні кільця мають нерівномірну ширину за збереження круглого внутрішнього перерізу; потовщені краї підвищують стійкість виробу до наднормативних осьових навантажень; крім того, в потовщених ділянках часто розташовують монтажні отвори та виступи-«вушка» для швидкого кріплення деталі до валу; залежно від способу сполучення деталей «вушка» можуть бути закруглені всередину або назовні.

Залежно від сфери застосування концентричні та ексцентричні кільця також відрізняються між собою кутом нахилу, формою незамкнених кінців, наявністю спеціальних отворів тощо. При підборі кріпильних деталей слід враховувати, що на стопорні кільця зовнішні номенклатура ґрунтується на стандартах ГОСТ та DIN:

  • плоскі кільця - ГОСТ 13940-86, ГОСТ 13942-86, DIN 471;
  • дротяні кільця – DIN 9925, DIN 7993 (форма А).

Умовне позначення розміру зовнішнього кільця (d) відповідає посадочному діаметру валу, труби або осі. Якщо уточнити розмір валу неможливо, кільце підбирають за внутрішнім діаметром зразка і знаходять значення посадкового діаметра за довідником або електронною базою.

Стопорне кільце внутрішнє

Для запобігання зсуву рухомих деталей обертання в підшипникових агрегатах встановлюють внутрішні стопорні кільця, які монтуються в спеціальні канавки всередині вузлів. Щоб деталь не проверталася і не зісковзувала, внутрішнє стопорне кільце має бути вже монтажної канавки – у такому випадку виступаюча частина виробу служить плечем сили, що переймає все механічне навантаження.

Стопорне кільце внутрішнє працює на стиснення, тому при установці користуються IN-зйомником – при натисканні губки стискають пружину, полегшуючи просування кільця всередину деталі. Номенклатура та типорозмірний ряд плоских внутрішніх кілець визначаються стандартами ГОСТ 13941-86, ГОСТ 13943-86 та DIN 472; випуск дротяних внутрішніх кілець регламентується DIN 7993 (форма Б).

Розмір виробу співвідноситься з діаметром посадкового отвору; якщо посадковий діаметр невідомий, заміряють зовнішній діаметр кільця і підбирають відповідний типорозмір таблиць довідкових видань. Вироби, виготовлені за нормами DIN, відрізняються більшою товщиною стін, тому необхідно враховувати глибину монтажних канавок.

Стопорні кільця у Києві, Україні

Фіксуючі елементи для підшипників – широко затребуваний товар, від якого залежить надійність кріплень та термін служби агрегату. На стопорні кільця ціна залежить від матеріалу, бренду, складності обробки, умов експлуатації та, що важливо, від довжини логістичних ланцюжків. За рахунок дистриб'юторських угод з великими виробниками кріпильних деталей у магазині «Промдім» на стопорне кільце ціна вигідніша, ніж у середньому по ринку: ви отримуєте надійні фабричні деталі без націнок та з повним комплектом технічної документації.

Як вибрати стопорні кільця

Найменше відхилення від технологічних нормативів виробництва пружинних кілець спричиняє ризик поломки, тому не варто використовувати вироби з тріщинами, сколами та іншими поверхневими дефектами. Щоб убезпечити себе від шлюбу при замовленні фіксуючих елементів онлайн, необхідно заручитися гарантією постачальника на випадок виявлення некондиційних виробів.

Магазин «Промдім» забезпечує всебічний захист інтересів клієнта: ми замовляємо кріпильні деталі на підприємствах із налагодженою системою внутрішнього контролю, що виключає відвантаження шлюбу. Хоча ми повністю впевнені як товар, на кожну продану партію видається гарантія, що залишає за покупцем право на відшкодування коштів або заміну неякісних виробів. Заощаджуйте час, нерви та засоби – замовляйте сертифіковані фіксуючі елементи на порталі «Промдім» і більше не турбуйтеся про злагоджену роботу механізмів.